Окань Григорій Олександрович

      1947 р. народження – український контрабасист, композитор, педагог, соліст та камерний виконавець. 


      1963-1967р. навчання в Полтавському музичному училищі ім. М.В. Лисенко (клас к-баса П. П. Півня (віолончель)).


     1967-1972 р. навчання в Одеській консерваторії ім. А.В. Нежданової (клас к-баса доцента Ю. М. Мироненко).
Підвищував кваліфікацію у педагогів Москви та Санкт- Петербургу.


        Починаючи з другого курсу навчання в консерваторії і до її закінчення, працював артистом симфонічного оркестру Одеського Академічного театру опери та балету. 


     Після закінчення консерваторії деякий час працював викладачем по класу контрабаса в Житомирському музичному училищі ім. В. С. Косенка.


    У 1973р. був оголошений Всесоюзний конкурс у симфонічний оркестр Дніпропетровської обласної філармонії, в якому Г.О. Окань брав участь. Виконував І. С. Бах Сюїта №4 «Прелюдія», Р. Шуман Концерт для віолончелі з оркестром. За результатом конкурсного прослуховування набув посаду відповідального другого пульту, потім посаду другого концертмейстера групи контрабасів.


      Поєднуючи виконавську діяльність з викладацькою, він у 1973р. відкриває клас контрабаса в Дніпродзержинському музичному училищі, починає займатися навчально-методичною роботою - перекладання творів сучасних композиторів та композиторів-класиків для сольного виконання на контрабасі, що дало можливість розширити педагогічний репертуар контрабаса. Завдяки цій роботі Г.О. Окань виступає в концертах, на випускних екзаменах у музичному училищі як соліст-ансамбліст з достатньо широким репертуаром, де виконував більшість віолончельних сонат І.С. Баха, Г.Ф. Генделя, Ф. Мендельсона, К. Сен-Санса, А. Рубінштейна, Д. Шостаковича та інш.


        З 1975р. Г.О. Окань зайнявся композиторською діяльністю. Протягом 20 років написав 50 етюдів для контрабаса соло на всі види сучасної контрабасової техніки, «Щоденні вправи для лівої та правої руки контрабасиста» у двох зошитах. Перше опублікування етюдів Г.О. Оканя відбулося у Москві у 1983р. -  збірник «Этюды русских и советских композиторов для контрабаса соло».


         Г.О. Окань викладає курс методики гри на контрабасі, автор першої української «Школи навчання гри на контрабасі» 2002р.


       Автор творів для контрабасу – Концерт Ре-мажор для контрабаса (партітура і голоса), Соната, П’ять сюїт для контрабаса соло, Варіації на теми з опер М.В. Лисенко «Наталка Полтавка», Дж. Мейєрбера «Гугеноти», Д. Шостаковича, п’єси та інш.


         Автор програм для класів контрабасу музичних училищ, ліцеїв та консерваторій.


      Автор статей, рецензій, огляду музично-виконавського мистецтва міста (газета «Наше місто» з 1998р. м. Дніпропетровськ).


      Член журі міських, обласних та регіональних конкурсів виконавців на струнно-смичкових інструментах.


      Створив та веде класи контрабаса у Дніпропетровському музичному училищі та Дніпропетровської консерваторії ім. М. Глінки, де працює на посаді старшого викладача.


      В своїй педагогічній роботі Г.О. Окань керується принципами сучасної методології у навчанні гри на контрабасі. Правильний відбір та виховання творчо обдарованої молоді, пізнання закономірностей теорії та практики гри на контрабасі, індивідуальний підхід до кожного учня, розвиток його розумових, музичних та емоційних здібностей – усе це являє собою символ віри, переконання та основи педагогічної діяльності Г.О. Оканя.




Педагогический состав

Главная страница

Rambler's Top100 МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов